Pomocí tohoto receptu připravíte dokonalé vaječné lečo: můžete si ho vychutnat s klobásou i bez.
Vaječné lečo je vydatné jídlo, které je fantastické i ve vegetariánské verzi vařené s tukem a klobásou.
Vaječné lečo je snadné a relativně levné letní jídlo. Dá se udělat i bez masa, ale pokud hledáte výraznější chutě, začněte tučným základem a přidejte uzenou klobásu. Podle chuti můžete přidat i feferonku.
Obsah článku
Ingredience pro 4 osoby
1/2 kg zelených paprik;
1/2 kg červených kapií;
1/2 kg rajčat;
250 g cibule;
2 vejce;
2 lžíce oleje nebo sádla;
1 lžíce červené papriky;
sůl;
čerstvě mletý pepř;
1 nožička uzené klobásy, bez obsahu dusitanů;
1 ostrá feferonka (volitelně).
výběr z naší tvorby
pokračování článku
Postup
Připravte si zeleninu. Oloupejte rajčata a nakrájejte je spolu s oběma druhy paprik na větší kusy. Cibuli nakrájíme nadrobno a podusíme na oleji nebo rozpuštěném sádle dosklovata. Když je měkká, stáhněte ji z ohně a smíchejte s červenou paprikou. Přidejte všechnu papriku i rajčata a přidejte i pálivou feferonku podle chuti, dochuťte solí a pepřem a vraťte na oheň.
Začněte vařit na nízké teplotě. Rajčata rychle pustí šťávu, takže se nepřipálí. V polovině vaření přidejte oloupanou uzenou klobásu nakrájenou na kroužky. Vaření trvá asi hodinu. Nakonec přidejte vejce a promíchejte. Jakmile vajíčko trochu ztuhne, je to hotové.
Toto výtečné vaječné lečo podávejte s čerstvým pečivem.
Narodil se na venkově a celým srdcem se věnuje zahradničení, hobby aktivitám a vaření. Svůj magisterský titul získal na České zemědělské univerzitě v Praze, Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Jeho hlavními zájmy jsou rodina, zdravá výživa a udržitelný vývoj.
přidejte sem svůj příběh
Odeslání příběhu je možné pouze v plné verzi těchto stránek, do které se dostanete klikem na tento odkaz: Plná verze.
Muchovník se rozmnožuje výsevem na jaře, dělením a nebo štěpováním. Muchovník se štěpuje snadno. Roubování se s úspěchem provádí na další rostlinné druhy, jako jsou hloh (Crataegus) a jeřáb (Sorbus). Ve vašem případě si můžete obstarat některou z těchto rostlin, která je již zakořeněná a na ni po posledních mrazech naroubovat odstřižený muchovník. Nebo můžete sazenice rozpůlit v jejich kořenovém balu.
Délka řízků při množení ptačího zobu je okolo 10 cm. Není třeba přikrývat řízky v květináčích, stačí jen udržovat vlhké. Připravil jsem ke shlédnutí výběr video návodů na množení ptačího zobu. Pokud máte zájem, můžete se podívat, jak to dělají ostatní, zde: https://www.youtube.com/res…