Březen, za kamna vlezem - říká pranostika. Co se ale děje ve vinici? Co pro ni můžeme udělat v tomto období? V březnu bývá natolik teplo, že obvykle končí období vegetačního klidu a révové keře se probouzejí k životu. První ukázkou aktivity je počátek proudění mízy, které se navenek projevuje tím, že ze všech řezných ran vytéká tekutina. Tato fenofáze se označuje jako „slzení“.
Marie Svobodová je zdravotnická novinářka. Pokrývá vědu zdravého života, zaměřuje se na nejnovější vědecký výzkum o spokojeném životě. Zejména se zajímá o to, které nové zdravotní trendy jsou legitimní, a které jsou již přežité. V poslední době se snaží pochopit, jak nejnovější technologie ovlivňují naše mozky. Má vysokoškolské vzdělání na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Marie Svobodová si klade za cíl předat svým čtenářům a jejich rodinám znalosti a nástroje k dosažení optimálních výsledků v jejich informovanosti.
přidejte sem svůj příběh
Odeslání příběhu je možné pouze v plné verzi těchto stránek, do které se dostanete klikem na tento odkaz: Plná verze.
Muchovník se rozmnožuje výsevem na jaře, dělením a nebo štěpováním. Muchovník se štěpuje snadno. Roubování se s úspěchem provádí na další rostlinné druhy, jako jsou hloh (Crataegus) a jeřáb (Sorbus). Ve vašem případě si můžete obstarat některou z těchto rostlin, která je již zakořeněná a na ni po posledních mrazech naroubovat odstřižený muchovník. Nebo můžete sazenice rozpůlit v jejich kořenovém balu.
Délka řízků při množení ptačího zobu je okolo 10 cm. Není třeba přikrývat řízky v květináčích, stačí jen udržovat vlhké. Připravil jsem ke shlédnutí výběr video návodů na množení ptačího zobu. Pokud máte zájem, můžete se podívat, jak to dělají ostatní, zde: https://www.youtube.com/res…